مدیریت پهنای باند

مدیریت پهنای باند شبکه:

یکی از دغدغه های مدیران فن آوری اطلاعات و شبکه در بحث اینترنت مدیریت پهنای باند در شبکه است.مدیریت پهنای باند بصورت صحیح به معنی عرضه دائمی پهنای باند به منابع حیاتی سازمان و تامین پهنای باند مطلوب به کاربران با ترتیب اولویت و همچنین تخصیص مازاد به نرم افزارهای که حائز اهمیت نیستند.مدیریت پهنای باند

مدیریت پهنای باند این امکان را فراهم می کند که کنترل پهنای باند بر اساس شناسایی کاربر در لایه 8 صورت پذیرد.علاوه بر این ٬قابلیت موجب جلوگیری از شلوغی وسوء استفاده از پهنای باند٬ بهینه شدن پهنای باند و بالا رفتن بازگشت سرمایه در سازمان می شود.

با استفاده از مدیریت پهنای باند، شرکتها میتوانند اولویتهایی براسا‌س کاربر، گروه کابران وبرنامه ها با اختصاص پهنای باند دقیق و برمبنای زمان و کاربرد آن در روز تعریف کنند . با ما‍‍ژول پالایش محتوای اینترنت، مدیریت بهینه پهنای باند را بوسیله جلوگیری از دانلودهای صوتی- تصویری، بازی ،تبلیغات وغیره که خطوط را بیهوده اشغال می کنند ، تکمیل می‌کند. این کار به فعالیتها و برنامه‌های حساس به پهنای باند مانند: CPM,VOIP و غیره ، اطمینان می دهد که پهنای با‌ند تضمین شده را بدست بیاورند و از این طریق شرکتها می‌توانند با تنظیم سیاستهای ویژه جهت اختصاص پهنای باند‌ بر اساس نیاز کاربران، کارایی شبکه خود را اصلاح کنند .

شرکتها می‌توانند بوسیله مدیریت پهنای‌با‌ند،پهنای باند را بر اسا‌س نیازهای هر کاربر تنظیم و زمان‌بندی کنند . این امکان وجود دارد که پهنای‌با‌ند برای یک کاربر در طی زمان خاصی از روز و وقتی که دسترسی بدونِ وقفه لازم دارد را برایش فراهم کرد و به اینصورت شرکتها می‌توانند نقاط اوج پهنای ‌با‌ند کاری را در طول روز کمتر کنند و نیاز به خرید پهنای‌با‌ند را به خاطر اوج بیش از حد در کار محدود کرده و همچنین باعث کنترل هزینه‌های عملیاتی می شود.

شرکت ارتباطات پگاه با اخذ نمایندگی از شرکتهای مختلف عرضه کننده محصولات مدیریت پهنای باند آماده محصولات قدرتمندی همچون BMF ، Ipoque ، Cyberoam ، Bsplitter ، Antamedia و … می باشد.

http://pegahnet.com/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7/

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to [email protected]

× گفتگو با من