ManageEngine مديريت شبكه، كشف نقاط آسيب پذير و آناليز شبكه

ManageEngine

ManageEngine مديريت شبكه، كشف نقاط آسيب پذير و آناليز شبكه

 Manageengine ، توليد كننده محصولات حرفه اي براي مديریت ديتا سنتر و مديريت شبكه هاي بزرگ مي باشد. 
اين شركت، به ويژه در زمينه هاي زير محصول ارايه مي نمايد:
Network Performance Management و IT HelpDesk and Desktop Management و Datacenter and Server Management و IT Compliance و MSP Solutions و Network Performance Management 
اطمينان از اينكه آيا شبكه يك سازمان به صورت اصولي طراحي شده و اينكه چه نقاط آسيب پذيري در شبكه وجود دارد، و در صورت شناسايي آن نقاط ضعف، چه اقداماتي مي توان انجام داد، همواره يكي از بزرگترين دغدغه هاي مديران شبكه هاي بزرگ بوده است. Manageengine كليه امكانات مديريت شبكه، كشف نقاط آسيب پذير، مديريت وصله هاي ميكروسافت، ، مديريت شبكه هاي بي سيم و …را در قالب يك دستگاه در هم آميخته و به عنوان ابزاري كارآمد مي تواند نقش بسيار موثري در تامين امنيت و مديريت شبكه داشته باشد.

r
براي معرفي اين برنامه کافيست به چند مثال زير دقت کنيد:
• امروزه شبکه‌اي را نمي‌توان يافت که در آن سرويس با ارزشي مانند ايميل در اختيار کاربران قرار ندهد. همه کاربران از طريق ايميل بخش اعظمي از فعاليت‌هاي خود را انجام مي‌دهند. بنابراين مسئولين شبکه بايد ايميل سرور را از هر نظر
(Availability ، Email Queue ، Email Size و …) مانيتور و کنترل نمايند.
مدير شبکه مي‌تواند با تنظيماتي که در برنامه OpManager انجام مي‌دهد در صورتيکه هر يک از موارد فوق براي ايميل سرور رخ دهد از آن آگاه شود.

• همانطور که مي‌دانيد در سيستم RAID 5 اگر يکي از هاردديسک‌ها به هر دليلي از مدار خارج شود سرور بدون هيچگونه مشکلي به کار خود ادامه خواهد داد. در اينصورت چگونه مي‌توان از ايجاد مشکل در سيستم با خبر شد؟! OpManager با وجود مکانيزم اعلام خطر هوشمند ( Intelligent Alerting ) مي‌تواند به محض از کار افتادن يکي از هاردهاي سرور با گرفتن شماره Eventي که سرور اعلام مي‌کند موضوع را از طريق ايميل به مدير شبکه اعلام نمايد.
• امکانات اين برنامه در شبکه‌اي که در چندين ساختمان و از طريق انواع بسترهاي مخابراتي ( WAN Links ) به هم مرتبطند بسيار چشمگير خواهد بود. از طريق اين برنامه مدير شبکه افرادي را که پهناي باند زيادي از لينک را اشغال کرده‌اند، شناسايي خواهد کرد. همچنين مدير شبکه را در هنگام از کار افتادن يکي از روترها، آگاه خواهد کرد.

بطور کل با اين نرم‌افزار و با وجود مکانيزم اعلام خطر هوشمند مي‌توان سرورها، برنامه‌هاي کاربردي، ساختار شبکه و سرويس‌هاي موجود در شبکه‌هاي LAN و WAN را مانيتور، مديريت و کنترل کرد.

تماس با ما

تماس آنلاین با ما

در حال حاضر قادر به پاسخگویی آنلاین نیستیم. لطفا با ارسال ایمیل ما را از درخواست خود با خبر کنید

سوالی دارید؟ خوشحال می شویم تا در صورت امکان در خدمتتان باشیم

برای شروع به گفتگو کلیک کنید